משקפי ראיה בשת"פ עם אוני' בר-אילן

 
 

 

הקרן לרווחה לנפגעי השואה בישראל (להלן: "הקרן") והמחלקה לאופטומטריה  באוניברסיטת בר אילן שמחות לבשר על הפעלתו  של שירות חדש ללא עלות בתחום בדיקות הראייה ומשקפיים כדלקמן:

 

  • בדיקות ראייה נרחבות לניצולי שואה  ללא תשלום: בדיקות ראייה לכלל האוכלוסייה, וכן בדיקות מיוחדות לפציינטים עם ראיה לקויה ואבחון בעיות עיניים – ללא תשלום. את הבדיקות מבצעים סטודנטים במסגרת ההתמחות בשנה הרביעית ללימודיהם, בפיקוחם הצמוד של ד"ר  לאופטומטריה או אופטומטריסט מומחה. הבדיקה עשויה להימשך כשעה וחצי עד שעתיים ובסופה יקבל הנבדק מרשם למשקפיים לפי צרכיו. אם הנבדק יזדקק למשקפיים חד-מוקדיים (לראייה מקרוב או מרחוק ), הם יסופקו לו חינם, מתוך מלאי המסגרות המצויות בחנות הקליניקה . אם הנבדק יעדיף משקפי בי-פוקל או מולטי-פוקל הוא יוכל לרכוש אותם, על חשבונו, במחירים הנמוכים משמעותית ממחירי השוק , מתוך מלאי המסגרות הנמצאות בחנות הקליניקה . לצורך הבדיקה וההתאמה יידרש הנבדק להגיע  לקליניקה, הנמצאת באוניברסיטת בר אילן, לפחות פעמיים (פעם אחת לבדיקה ופעם אחת כדי לקבל את המשקפיים).
  • מרפאה לראייה ירודה: בניהולו של האופטומטריסט המומחה בראייה ירודה, נתן פייט. המרפאה מיועדת לאנשים שחדות הראיה שלהם אינה מקסימלית. במרפאה מתאימים לפציינטים אביזרים אופטיים משלימים, המשפרים את חדות הראייה. גם כאן מתבצעות בדיקות חינם, הנבדק יוכל לרכוש, אביזרים מיוחדים במחירים נמוכים ממחיר השוק.  
  • קליניקה לעדשות מגע: בניהולם של אופטומטריסט מומחה בעדשות מגע, פיליפ פיין והאופטומטריסטית נוגה ברומברגרבמרפאה. מתאימים עדשות מגע מיוחדות במקרים שבהם עדשות רגילות אינן פותרות את הבעיה כגון: עדשות לקרטוקונוס, עדשות סקלראליות, עדשות ORTH-K (להרכבה בלילה) ועדשות מולטיפוקאליות.  העדשות ימכרו במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק .

תנאים לקבלת הסיוע :  עמידה ברף הכנסות העומד נכון להיום על 9,203.08 ₪ (לא כולל רנטות ותגמולים בגין נרדפות) ועמידה בהגדרות הניצולות של הקרן . הקרן אינה מחויבת להיענות לכל הפניות העומדות בקריטריונים הנ"ל. הענות לפניות נתונה לשיקול דעתה הבלעדי של הקרן.

  להורדת טופס בקשה - לחץ כאן
עבור לתוכן העמוד